ATOMIC - MODEL 2025

Spoločnosť Atomic bola založená v roku 1955 a vyrába najlepšie vybavenie pre zimné športy na svete. Už viac ako 65 rokov pomáhajú naše výrobky nanovo definovať zážitok z lyžovania pre lyžiarov všetkých úrovní, od začiatočníkov, ktorí robia svoje prvé oblúky, až po najväčších športovcov, ktorí posúvajú svoje hranice na vrcholovej úrovni tohto športu. 

Atomic sídli v srdci rakúskych Álp už od svojho vzniku. Dnes je najväčším výrobcom lyží na svete s 1000 vlastnými zamestnancami v sídle v údolí Pongau. Tu, 60 kilometrov južne od Salzburgu, Atomic ročne vyrobí viac ako 400 000 párov lyží. Celú rodinu Atomic spájajú naše spoločné hodnoty: inovácia, autenticita a priekopnícky duch. Tieto hodnoty spoločne umožňujú spoločnosti Atomic definovať lyžiarsky šport.

Inovácie a cieľavedomosť sú základom našej snahy o rozvoj lyžiarskeho športu.
Každý výrobok Atomic bol navrhnutý, testovaný a overený tak, aby prinášal výkon, ktorý mení pravidlá hry, každému lyžiarovi bez ohľadu na úroveň zručností alebo ihrisko.

Náš inovačný tím zahŕňa rôznorodú skupinu inžinierov, umelcov, remeselníkov, vývojárov produktov a odborníkov na výskum a vývoj. Spoločne vedú spoločný, iteratívny a disciplinovaný proces s cieľom definovať a transformovať zážitok z lyžovania prostredníctvom výnimočných produktov.

Je jasné, prečo sa lyžiarska značka veľmi zaujíma o svoj vplyv na životné prostredie. Zo všetkých outdoorových odvetví, ktorých sa týka klimatická kríza, sú zimné športy ohrozené najviac.
Vzhľadom na svoju úlohu popredného výrobcu má Atomic hlboké znalosti o svojom dodávateľskom reťazci a uvedomuje si súvisiaci vplyv každého materiálu a kroku použitého vo výrobnom procese. Aby značka Atomic lepšie pochopila, ako môže znížiť svoj vplyv, strávila 2021 rokov podrobným výskumom všetkých aspektov vplyvu podnikania na životné prostredie. Táto práca bola podložená prísnym technickým prístupom, ktorý spoločnosť Atomic vnáša do každej témy. Úplný audit bude zverejnený v roku 2022.

Do budúcnosti spoločnosť Atomic podniká odvážne kroky na transformáciu dodávateľského reťazca, inovácie pre udržateľnú výkonnosť a spoluprácu pre masové opatrenia v rámci celej lyžiarskej komunity. Ako sa spoločnosť Atomic vyvíja, budeme aj naďalej cieľavedomou hnacou silou, ktorá sa spolieha na vedu a údaje, aby nanovo definovala, čo inovácie, udržateľnosť a výkonnosť znamenajú pre lyžovanie.