Dámske snowboardy - Dĺžka - 139

Dámske snowboardy sú bezpochyby najdôležitejším prvkom, vďaka ktorému je zdolávanie svahov alebo snowparkov radosťou. Doska na začiatok vášho snowboardového dobrodružstva? Alebo možno model pre stredne pokročilých jazdcov, ktorý je ideálny na zdokonaľovanie vašich zručností? Pred takouto dilemou stojí každá žena, ktorá sa zaujíma o snowboarding.

Pri výbere dámskeho snowboardu by sme mali začať odpoveďou na otázku, na čo je doska určená a ako pokročilá je používateľka. Jednou z najdôležitejších vlastností dámskeho snowboardu je jeho tuhosť, tá má veľký vplyv na jeho stabilitu a ovládateľnosť. Mäkké dosky (hlavný účel All-Mountain a Freestyle) "odpusťte nám chyby" sa určite ľahšie ovládajú, ale bohužiaľ je na nich ťažké dosiahnuť presné oblúky. Tvrdé dosky (určené hlavne pre milovníkov Freeride) poskytujú oveľa lepšiu presnosť riadenia a silné držanie na hrane, ale tiež od nás potrebujú viac energie.

Ponuka dámskych snowboardov predstavuje modely rôznych šírok, tvarov a úrovní trénovanosti a fanúšičky si môžu vybrať aj grafiku, ktorá ich zaujíma, aby na svahu vynikli. Dosky, ktoré nájdete v tejto kategórii, sú osvedčené modely od špičkových výrobcov, ako sú Head, Raven alebo Rossignol. Pánske snowboardy sú tiež k dispozícii v širokom cenovom rozpätí.