Úplne nové viazanie Protector PR 11 GW s technológiou Full Heel Release (FHR) ponúka maximálnu bezpečnosť vďaka konzistentným hodnotám uvoľnenia pri páde. 
Inovatívna technológia Full Heel Release (FHR) sľubuje výnimočnú bezpečnosť vďaka výraznému zníženiu uvoľňovacích síl pri pádoch dopredu a najmä pri obrate dozadu. Vďaka inteligentnému uvoľneniu päty o 180°, horizontálne aj vertikálne, sa výrazne znižuje zaťaženie kolena, čo zaručuje bezpečnejšie lyžovanie. To vedie k výraznému zníženiu a zmierneniu zranení kolena. Keďže je viazanie založené na našej technológii PowerRail, funguje so všetkými lyžami s továrensky nainštalovanou základňou PR Base. Okrem toho je viazanie kompatibilné so systémom GripWalk a možno ho používať s lyžiarskymi topánkami Alpine a GripWalk. Táto inovácia viazania je určená pre všetkých lyžiarov na svahu, mladých aj starších, začiatočníkov aj pokročilých. Okrem inovatívnej technológie Full Heel Release v päte ponúka špička viazania Protector všetky bezpečnostné prvky FISCHER, ako sú AFS, TRP systém špičky a Full Diagonal špička.

V závislosti od roku výroby sa viazania môžu líšiť dizajnom.

VÝŠKA 33,5 mm
DIN 4 - 13
VÁHA 2370g / kpl

GRIPWALK
Viazanie je plne kompatibilné so systémom podrážky GripWalk a možno ho používať aj s tradičnými lyžiarskymi topánkami pre dospelých.

FHR
Technológia Full Heel Release poskytuje inteligentné 180° uvoľnenie vo vertikálnej a horizontálnej rovine, čím zabezpečuje maximálnu bezpečnosť v prípade pádu dozadu alebo dopredu s vytočením tela. Funkcia FHR môže znížiť počet zranení predného skríženého väzu o viac ako 50 %.

 

OBOJSTRANNÝ POHYB + DIAGONÁLNA PÄTA                                                    Malé, krátkodobé sily sú absorbované 7 mm obojstranným pohybom zariadenia PROTECTOR. Táto flexibilita zabraňuje predčasnému uvoľneniu. Naopak, väčšie sily, ktoré prekročia nastavenie uvoľnenia, spôsobia, že sa päta posunie o celých 7 mm, a vtedy sa PROTECTOR otočí o 30°, aby uvoľnil lyžiarsku topánku.

 

ZNÍŽENIE RIZIKA ZRANENIA O 50 %.                                                                      V dôsledku znížených hodnôt uvoľnenia v prípade pádu s otočením dozadu sa sily na holennú kosť znížia o viac ako 50 %. Toto zníženie vedie k výraznému zníženiu a zmierneniu zranení kolena a zabezpečuje bezpečnejšie lyžovanie.

 

PÁDY S OTOČENÍM

Najčastejšími zraneniami pri rekreačnom lyžovaní sú zranenia kolien (najmä ACL). V 75 % sú spôsobené najmä pádmi s vytočením dozadu. Viazanie Protektor je navrhnuté tak, aby minimalizovalo ich výskyt pri rekreačnom lyžovaní.

 

KONVENČNÝ VS. PROTECTOR

Bežné viazania ponúkajú iba vertikálne uvoľnenie, zatiaľ čo viazanie Protector ponúka úplné uvoľnenie päty (FHR), ktoré sa uvoľňuje v rozsahu 180° bočne aj vertikálne. Nové viazanie PROTECTOR preto ponúka bezprecedentnú bezpečnosť a opäť dokazuje, že môžete byť lepší aj ako najlepší.

NAJPOKROČILEJŠIE VIAZANIE NA TRHU

Inteligentné 180° bočné a vertikálne uvoľnenie v kombinácii so 7 mm pohybom doprava alebo doľava.

JEDNODUCHÉ NASTAVENIE

Beznástrojové nastavenie viazania pre zvolenú veľkosť topánky.

FULL DIAGONAL TOE
Funkcia Tyrolia Full Diagonal poskytuje inteligentné 180° spomalenie v horizontálnom aj vertikálnom smere, čím zabezpečuje maximálnu bezpečnosť.

FRP
Štyri valčeky a popruh na pomoc pri uvoľnení z viazania v kritickom okamihu.

AFS – ANTI-FRICTION SLIDER
Technológia AFS pomáha vysunúť topánku z viazania takmer bez trenia, čím poskytuje dodatočnú bezpečnosť v prípade náľadia, nečistôt alebo opotrebovania topánky.

TRP TOE SYSTEM
Systém TRP so štyrmi valčekmi a klznými vložkami zabezpečuje 180° uvoľnenie a presné vycentrovanie lyžiarskej topánky. Systém TRP znižuje zaťaženie kolien a väzov a výrazne zlepšuje výkonnosť.