Lyžiarske viazanie Head FREEFLEX 14 GW Race 2022/2023

Head Freeflex 14 GW je ideálne viazanie pre ambicióznych lyžiarov. Vďaka systému TRP a technológii GripWalk AFS ponúka predná časť RX aerodynamickejšiu siluetu a poskytuje 180° uvoľnenie vo vertikálnom a horizontálnom smere, čím jednoznačne znižuje riziko zranenia pri pádoch s rotáciou a náklonom dozadu. Ďalšími výhodami viazania sú kompatibilita s podrážkami GripWalk a osviežený dizajn zadnej časti.

V závislosti od roku výroby alebo preferovaného modelu lyží sa viazanie môže líšiť dizajnom.

Výška viazania 21 mm
DIN 4 - 14
Váha  2350g / kpl

AERODYNAMICKÁ KONŠTRUKCIA

Nový aerodynamický dizajn zabezpečuje menší odpor vzduchu a vyššiu rýchlosť.

TECHNOLÓGIA ODPRUŽENIA

Kolíky s nezávislým tlakom pružín na maximálne presné ovládanie a lepší prenos z nohy priamo na lyžu.

OCEĽOVÁ PLATŇA

Použitie dodatočnej oceľovej základnej dosky medzi viazaním a doskou lyže pre lepší prenos sily na hranu lyže.

AFS – ANTI-FRICTION SLIDER
Technológia AFS pomáha vysunúť topánku z viazania takmer bez trenia, čím poskytuje dodatočnú bezpečnosť v prípade náľadia, znečistenia alebo opotrebovania topánky.

FULL DIAGONAL TOE
Funkcia Tyrolia Full Diagonal poskytuje inteligentné 180° spomalenie v horizontálnom aj vertikálnom smere, čím zabezpečuje maximálnu bezpečnosť.

TRP TOE SYSTEM
Systém TRP so štyrmi valčekmi a klznými vložkami zabezpečuje 180° uvoľnenie a presné vycentrovanie lyžiarskej topánky. Systém TRP znižuje zaťaženie kolien a väzov a výrazne zlepšuje výkonnosť.

 

DIAGONALL HEEL
Vďaka rozsahu uvoľnenia sa diagonálna päta uvoľňuje priamo v smere pádu, čím sa ešte viac znižuje tlak na kolená a väzy.

GRIPWALK
Viazanie je plne kompatibilné so systémom podrážky GripWalk a možno ho používať aj s tradičnými lyžiarskymi topánkami pre dospelých.