Protector PR 13 je úplne nové viazanie založené na inovatívnej technológii Full Heel Release (FHR). Viazanie ponúka maximálnu ochranu v prípade pádu dozadu alebo dopredu s otočením tela - s nižšími hodnotami uvoľnenia. Inteligentný 180° uvoľňovací mechanizmus - vertikálne aj horizontálne - zabraňuje preťaženiu kolien a zaručuje bezpečnejšie lyžovanie, čo vedie k výraznému zníženiu počtu zranení kolien a ich vážnych následkov. Viazanie je založené na technológii PowerRail, vďaka čomu je kompatibilné so všetkými lyžami s továrensky nainštalovaným systémom PowerRail. Funkčné nastavenie dopĺňa kompatibilita s technológiou GripWalk - viazanie je kompatibilné s alpskými topánkami aj topánkami s podrážkou GripWalk

Viazanie sa môže líšiť v závislosti od roku výroby.

Výška viazania 33,5 mm
DIN 4 - 13
Váha viazania 2370g / kpl

GRIPWALK
Viazanie je plne kompatibilné so systémom podrážky GripWalk a možno ho používať aj s tradičnými lyžiarskymi topánkami pre dospelých.

FHR
Technológia Full Heel Release poskytuje inteligentné 180° uvoľnenie vo vertikálnej a horizontálnej rovine, čím zabezpečuje maximálnu bezpečnosť v prípade pádu dozadu alebo dopredu s vytočením tela. Funkcia FHR môže znížiť počet zranení predného skríženého väzu o viac ako 50 %.

 

OBOJSTRANNÝ POHYB + DIAGONÁLNA PÄTA

Malé, krátkodobé sily sú absorbované 7 mm obojstranným pohybom zariadenia PROTECTOR. Táto flexibilita zabraňuje predčasnému uvoľneniu. Naopak, väčšie sily, ktoré prekročia nastavenie uvoľnenia, spôsobia, že sa päta posunie o celých 7 mm, a vtedy sa PROTECTOR otočí o 30°, aby uvoľnil lyžiarsku topánku.

 

ZNÍŽENIE RIZIKA ZRANENIA O 50 %.

V dôsledku znížených hodnôt uvoľnenia v prípade pádu s otočením dozadu sa sily na holennú kosť znížia o viac ako 50 %. Toto zníženie vedie k výraznému zníženiu a zmierneniu zranení kolena a zabezpečuje bezpečnejšie lyžovanie.

 

PÁDY S OTOČENÍM

Najčastejšími zraneniami pri rekreačnom lyžovaní sú zranenia kolien (najmä ACL). V 75 % sú spôsobené najmä pádmi s vytočením dozadu. Viazanie Protektor je navrhnuté tak, aby minimalizovalo ich výskyt pri rekreačnom lyžovaní.

 

KONVENČNÉ VIAZANIE VS. PROTECTOR

Bežné viazania ponúkajú iba vertikálne uvoľnenie, zatiaľ čo viazanie Protector ponúka úplné uvoľnenie päty (FHR), ktoré sa uvoľňuje v rozsahu 180° bočne aj vertikálne. Nové viazanie PROTECTOR preto ponúka bezprecedentnú bezpečnosť a opäť dokazuje, že môžete byť lepší aj ako najlepší.

NAJPOKROČILEJŠIE VIAZANIE NA TRHU

Inteligentné 180° bočné a vertikálne uvoľnenie v kombinácii so 7 mm pohybom doprava alebo doľava.

JEDNODUCHÉ NASTAVENIE

Beznástrojové nastavenie viazania pre zvolenú veľkosť topánky.