Pánske snowboardy - Dĺžka - 151

Pánske snowboardy sú nepochybne najdôležitejším prvkom, vďaka ktorému je zdolávanie svahov alebo snowparkov čistým potešením. Doska na začiatok vášho snowboardového dobrodružstva? Alebo snáď model pre stredne pokročilého fanúšika, ktorý bude ideálny na zdokonaľovanie vašich zručností? Pred takouto dilemou stojí každý fanúšik, ktorý sa zaujíma o snowboarding.

Pri výbere pánskeho snowboardu by sme mali začať odpoveďou na otázku, na čo je určený a ako pokročilý používateľ je. Jednou z najdôležitejších vlastností pánskeho snowboardu je jeho tuhosť, tá má veľký vplyv na jeho stabilitu a ovládateľnosť. Mäkké dosky (hlavné určenie All-Mountain a Freestyle) "odpusťte nám chyby" sa určite ľahšie ovládajú, ale bohužiaľ je na nich ťažké dosiahnuť presné oblúky. Tvrdé dosky (určené hlavne pre milovníkov Freeride) poskytujú oveľa lepšiu presnosť riadenia a silné držanie na hrane, ale tiež od nás potrebujú viac energie.

Ponuka pánskych snowboardov predstavuje modely rôznych šírok, tvarov a úrovní trénovanosti a fanúšikovia si môžu vybrať aj grafiku, o ktorú majú záujem, aby na svahu vynikli. Dosky, ktoré nájdete v tejto kategórii, sú osvedčené modely od špičkových výrobcov, ako sú Head, Raven alebo Rossignol. Pánske snowboardy sú k dispozícii aj v širokom cenovom rozpätí