Snowboardové topánky - Veľkosť topánky - 28,5

Snowboardové topánky sú jednou z najdôležitejších súčastí vybavenia, ktoré zabezpečujú komfort a pohodlie pri jazde. Väčšina vyrábaných snowboardových topánok má tepelne tvarovateľné vložky, ktoré sa po niekoľkých dňoch jazdy dokonale prispôsobia tvaru vášho chodidla.

Rovnako ako dosky alebo viazania ich delíme podľa kritéria tvrdosti. Dôležitým detailom je výber tvrdosti podľa úrovne zručností a štýlu jazdy. Začiatočníci by si mali vybrať tvrdosť medzi 1 a 4, pretože tieto topánky viac odpúšťajú bez rizika prevrátenia. Freestyleri by si mali vybrať tvrdosť medzi 2 a 6, zatiaľ čo jazdci na halfpipe by si mali vybrať tvrdosť medzi 5 a 9 pre stabilnejšie pristátie. Freerideri by si mali vybrať tvrdšiu topánku medzi 6 a 10 pre jazdu mimo zjazdovky. Snowboardové topánky sa rozdeľujú aj podľa systému šnurovania: tradičné so šnúrkami, systém rýchleho šnurovania, ktorý zahŕňa uťahovanie lanka v hornej časti topánky, a systém BOA, ktorý je charakteristický sťahovaním oceľového lanka pomocou gombíka na sťahovanie lanka.

Trojan Sport ponúka široký sortiment pánskych, dámskych a detských snowboardových topánok od značiek ako napr: Head, K2 alebo Raven.