Snowboardy - Dĺžka - 110

Najdôležitejšou súčasťou snowboardingu je snowboard. Pri výbere snowboardu je dôležité zvážiť, v akom teréne budete jazdiť častejšie: upravené zjazdovky, čerstvý prašan alebo možno snowpark? Zamýšľané použitie je ďalším kritériom pri výbere snowboardu, ktoré zodpovedá za jeho správanie počas manévrov. Existujú tri štýly jazdy: all mountain - takmer symetrické dosky, freestyle - zvyčajne mäkké dosky, freeride - smerové dosky. Snowboardy sa vyrábajú v rôznych tvaroch, ktoré sú zodpovedné za ich správanie počas rôznych terénnych podmienok. Existujú: directional - smerové dosky, twin tip - symetrické dosky a directional twin - smerové, asymetrické dosky.

Ďalším dôležitým prvkom je tvar konštrukcie dosky, ktorý ovplyvňuje vlastnosti dosky a je zodpovedný za reakciu na podnety jazdca. Existujú 4 konštrukcie: rocker - konštrukcia v tvare banánu, flat camber - doska tvorená rovnou plochou, camber - doska charakteristická dvoma kontaktnými bodmi so zemou a hybrid - kombinácia flat camber a camber, t. j. doska s tromi kontaktnými bodmi.

Ďalším kľúčovým technickým prvkom snowboardu je flex (tvrdosť). Ohybnosť snowboardu sa udáva na stupnici od 1 do 10, kde 1 je veľmi mäkká doska a 10 je veľmi tvrdá doska. Mäkké snowboardy sa ľahšie ovládajú a viac odpúšťajú, ale neumožňujú vyvinúť rýchlosť a nie sú také stabilné počas oblúkov ako tvrdé snowboardy.

Ponúkame širokú škálu pánskych, dámskych a detských snowboardov od značiek, ako sú napr: Head, Rossignol, Nitro, Raven a mnoho ďalších.