ZJAZDOVÉ LYŽE

Hľadáte pre seba zjazdové lyže? Prišli ste na správne miesto. Aby ste mali istotu, že váš výber je dobrý a lyžiarsky výstroj vám bude slúžiť dlhé sezóny, musíte brať do úvahy viacero faktorov. Najdôležitejšie sú samozrejme váha, výška, zručnosti a štýl jazdy. Veľa lyžiarov venuje pozornosť farbám a dizajnu lyží, ale na lyžovanie zjavne nemajú žiadny vplyv. Aby sme vám uľahčili výber lyží, sú rozdelené do nasledujúcich kategórií. Ak máte pochybnosti o výbere zjazdových lyží, radi Vám  s výberom lyžiarskeho vybavenia pomôžeme.

Závodné lyže sú lyže pre zdatných lyžiarov s citom pre šport, ktorým sa najlepšie darí na upravených svahoch.

Allround lyže sú najobľúbenejšie modely, sú to univerzálne a všestranné lyže,  pre rekreačných aj športovo zameraných lyžiarov. Tejto skupine sa darí aj na pripravených trasách, ale svoju „sila“ ukazuju predovšetkým vtedy, keď máme na trase mohyly a rozbitý sneh.

Dámske lyže sú lyže určené typicky pre ženy, teda pre anatómiu ženského tela a „vizuálne“ jemnejšie. V tejto skupine nájdete univerzálne lyže aj športové lyže.

Lyže zo skupiny junior sú určené pre deti a juniorov. Testovacie lyže zahŕňajú lyže, ktoré sa zúčastnili testov lyží. V kategórii lyžiarske komplety však nájdete kompletné kompletné lyžiarske komplety (lyže s topánkami a palicami).

V našom internetovom obchode nájdete široký výber lyží - od mäkkých cez rekreačné pre stredne pokročilých, až po tuhé pretekárske modely. V našej ponuke nájdete lyže renomovaných značiek ako Fischer, Head, Volkl a mnoho ďalších.